Založ si blog

Chceme byť zachránené?

Ako malé dievčatká sme frčali na rozprávkach. Každá rozprávka sa vždy a za každých okolností skončila šťastne až do smrti.

Čo keby sa krásny princ nikdy nedostavil. Spala by Snehulienka v tej sklenenej rakve naveky? A čo siedmi malí mužíci? Plakali by naveky alebo by si po pol roku našli malé žienky? Zobudila by sa aj sama? Vypľula by jablko, obstarala by si prácu, zdravotné poistenie a dieťa zo spermabanky? Že by v každej inteligentnej, úspešnej, sebavedomej a ambicióznej žene driemala nežná princezná, ktorá čaká, až ju zachráni princ? Túžia ženy byť zachránené?

Čo robí princeznú princeznou? Koruna? Šaty? Že žije v paláci? Je neskutočne krásna s mierami 90-60-90, je inteligentná, kreatívna, nežná, romantická, vie spievať a variť. Prosto dokonalá žienka. A princovia? Tí majú vždy meč, bieleho koňa a sú inteligentní fešáci. A keď vyrastieme?

Z princezien vyrastú obyčajne neobyčajné ženy, ktoré sa chcú čo najviac  podobať rozprávkovým bytostiam. No trošku dosť nám to komplikuje táto doba. Nastavila „merítko krásy“. Čo je krása a kto je krásny? Krása je veľmi relatívny pojem. Bola Snehulienka krásna? V tej dobe, áno. V dnešnej? Spustila by sa lavína kritiky. Má malé prsia a veľké stehná a podobne. Kto vlastne nastavil tieto primitívne kritériá krásy? Krásna žena musí mať veľké prsia, malý zadok a dlhé nohy?  A čo keď toto všetko má, ale keď otvorí ústa, zistíme, že by sme boli radšej, keby bola nemá. Aj vtedy je krásna? Krása ženy nespočíva v mierach. Spočíva v jej srdci, v jej duši a v jej myšlienkach.

A čo naši vysnívaní princovia?  Tí to majú o čosi ľahšie. Stačí, ak sa vedia obliecť, majú charizmu, krásne voňajú aj bez voňavky a sú inteligentní. Ak toto majú, my ženy sme z nich paf. Však milé dámy. No  obrovský  omyl u dnešnej mladej mužskej generácie nastáva vtedy, keď si myslia, že ich „outfit“ v znení rifle alebo ešte horšie tepláky s pudlom po kolená, mikina a kapucňa na hlave je neodolateľný. Budíček!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie, toto sa nám ale vonkoncom nepáči. A myslím, že aj Snehulienka by radšej ďalej tvrdo spala.

Veru, ak by Snehulienka žila v 21. storočí, no nemala by to ľahké ale každopádne by bola považovaná za ľahkú to dievčinu, keďže žila so siedmimi mužmi. A ak by sa dávila jablkom, na princa, ktorý by jej dal bozk z čistej lásky by mohla čakať aj celé storočie. Rozprávka by neskončila bozkom.  Snehulienka by prosto jablko vypľula, polapila by dych, vstala a chytila taxíka do najbližšej nemocnice.  Tam by ju isto niekto zachránil. Našla by si byt, prácu, priateľov a žila by šťastne až do smrti.

Áno, my krehké a nežné stvorenia tužíme byť zachránené. Aj keď sme moderné, inteligentné, ambiciózne a vždy krásne ale v kútiku srdca si každá z nás praje nájsť princa na bielom koni.  Ale prichádza otázka. Čo ak sa máme zachrániť my samy pred svetom? Čo ak princ nepríde a my sa musíme zachraňovať každý deň? Pred zlým šéfom, pred zlou náladou, pred zlým dňom alebo týždňom? Čo ak sme my tie, čo majú zachrániť seba a princov? Veď za každým úspešným mužom stojí silná žena.

Či už princ príde, alebo nie. Sme mladé a silné a vieme sa zachrániť aj samé. No prídu chvíle, keď je toho už všetkého veľa a my to nezvládame.  A vtedy, či už je to vysnívaný princ, sestra, dobrí priatelia alebo rodičia, prídu naši hrdinovia, ktorí nás zachránia vždy, keď potrebujeme. Aj keď sú to veľakrát maličkosti, ale z maličkostí sa skladá svet.

Snehulienka mala svojho princa, Kráska mala svoje milované zviera, Popoluška mala tiež svojho krásneho princa s črievičkou v ruke a my? My máme blízkych, priateľov a nádej.  Keď sa to všetko neskončilo dobre, tak ešte nie je koniec. Nie, neverím na rozprávky ale verím a viem, že niekde vo svete máme každá svojho princa, len ešte asi nemá vo svojom bielom kabriolete gps-ku aby nás našiel.

Cink cink, na princov a ich gps.

Mamon vo vláde vládne!

02.07.2017

Je tomu ozaj tak? Uzrel Mamon svetlo sveta, či len svet súčasnej slovenskej politiky? Okrem toho, že je to syn Diabla, predstavuje nadmernú túžbu po bohatstve. Táto túžba ovládla Fica, Kaliňáka viac »

Smotánka alebo smotana po záruke?

20.06.2017

Smotánka? Alebo sú vážne skazení? Televízia, internet či iné médiá. Všade na nás valia informácie, o ktoré vonkoncom nemáme záujem. Plačková má nové prsia, nový zadok, nové pery a viac »

Umelá inteligencia – budúcnosť alebo zánik ľudstva?

13.06.2017

Je to ďaleká budúcnosť alebo nebezpečne blízka prítomnosť? Je to pomoc pre ľudstvo, alebo naopak, pomalý ale istý zánik? Prežijú len „otcovia - stvoritelia“, tí „vyvolení“? Vedia viac »

búrky, búrka, blesk,

Nemecko zasiahli silné búrky, v Berlíne vyhlásili mimoriadny stav

23.07.2017 16:29

Silné búrky sprevádzané výdatnými lejakmi potrápili v noci na nedeľu obyvateľa veľkej časti Nemecka.

Emmanuel Macron

Macronovi klesá popularita

23.07.2017 16:22

Až o desať bodov sa prepadol francúzsky prezident Emmanuel Macron v prieskume obľúbenosti politikov po dvoch mesiacoch od nástupu do funkcie.

usa, voľby, kongres

Demokrati aj republikáni sú zajedno, sankcie proti Rusku treba predĺžiť

23.07.2017 15:44

Republikáni aj demokrati v oboch komorách amerického Kongresu sú toho názoru, že Rusko musí pykať za anexiu Krymu a zasahovanie do americkej predvolebnej kampane.

malý dunaj, záchranári, utopenie, topenie,

Malý Dunaj vydal Kristínu, rieky môžu neplavcov zradiť

23.07.2017 15:00

Štyri dni trvalo pátranie po 15-ročnej Kristíne, ktorá sa v pondelok nevynorila nad hladinu Malého Dunaja pri vodnom mlyne v Tomášikove.

Kristína Chudá

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 12933x
Priemerná čítanosť článkov: 924x

Autor blogu

Kategórie