Založ si blog

Osud, muži a tak ďalej . . .

Osud, bláznivá viera, že nie sme zodpovední za smer, ktorým sa uberá náš život. Že je všetko predurčené. Písané vo hviezdach. Možno to vysvetľuje, prečo, ak bývame v meste hviezdy vôbec nevidíme, náš milostný život nám pripadá o čosi náhodnejší.

Už ako malé dievča som vedela, že tá najväčšia a najvyššia „vesmírna autorka“ by sa unudila k smrti, keby každej postavičke pribalila knihu so životným príbehom a potom by so založenými rukami sledovala, ako svoj osud ten dotyčný podľa knihy vykoná – narodí sa, prejde šachovnicu a potom cez meč anjela smrti a nastane GAME OVER. „Vesmírna autorka“ má zmysel pre lásku a šarm, má filipa, radosť z hry a potešenie z poznávania samej seba (samozrejme cez nás). No dostali sme do vienka predsa rozum a ten nám dáva možnosť rozhodovať a ísť vlastnou cestou. Čo ak nás ale zrazu osud pohryzie do zadnice a my sa musíme vrátiť sa svoju cestu?

A ak každý náš partner, bozk či utrpenie boli objednané z nejakého kozmického katalógu, môžeme aj napriek tomu šliapnuť vedľa a zísť zo svojej vlastnej osobnej mliečnej dráhy? Môžeme spraviť chybu a minúť svoj osud?

Bolo neskoro večer, vonku to vyzeralo s počasím na riadny chaos. Načala som si fľašu vína a hlavou mi začalo pulzovať veľa myšlienok. Minula som aj ja svoj osud?

Cesta života ktorejkoľvek duše je náhrdelník už prežitých životov. Každý jeden z nás sa pred narodením (tam niekde DOMA) znova pripravuje na novú misiu. Pred začiatkom novej hry si každá bytosť vyberie planétu, krajinu, rodičov, telo, handicap, ale aj veci v ktorých sa má zdokonaliť. Niekto sa tu učí nebyť žiarlivý, iný sa má zdokonaliť v tom, aby bol sebavedomejší a veril si. Ďalší má nájsť zlatú strednú cestu vo vzťahu k peniazom a materiálnemu, naopak, druhý smeruje k umiernenosti a potlačeniu egocentrizmu. Prosto každý z nás sa tu má niečomu naučiť. A práve preto sa každému z nás dejú také veci, ktoré sa mu majú diať. Motivuje nás to k zdokonaľovaniu presne tých vecí, v ktorých sme nedokonalí. Áno, sú to presne tie veci, kvôli ktorým strácame sever, život sa nám mení na jednu veľkú búrku a naša uplakaná duša dvíha pästičku k nebi.

Vždy som šla proti prúdu, vytŕčala z davu a bola tá „iná“. Nikdy som nemala partiu a nebola tá obľúbená, pretože som nikdy nechcela nikoho poslúchať. A môj osud? Čo sa týka života ako takého, svoj osud som neminula, teda aspoň dúfam. No čo sa mužov týka, v tom si už nie som taká istá. V živote som spoznala dosť mužov,  No vo väčšine prípadov to boli nevinné flirty, až na pár výnimiek. Jedného som ľúbila a ten druhý, to bolo čisté šialenstvo ale v tom peknom zmysle slova. A po skončení toho krásneho šialenstva nastala krutá realita. A ja som vedela, že už nikdy nebudem taká, aká som bola. Niektoré vzťahy človeka zmenia a aj keď to nebol vzťah v pravom zmysle slova, zmenil ma. Stala som sa tvrdšou a sebavedomejšou. Vytvorila som si okolo svojej duše a srdca jednotku rýchleho nasadenia. A dostať sa cez S.W.A.T. bolo nemožné.  A v to obdobie som stretla jedného mladého muža. Bol veľmi milý a sympatický a páčila som sa mu. No spravil vec, ktorá ma vyplašila. Hneď na prvom rande si už plánoval, ako ma vezme domov a predstaví mame. Hrdlo mi zovrelo a oči som vypleštila. Ďalšie dni ma bombardoval telefonátmi a ja som to všetko postupne viedla dostratena. Pár mesiacov na to našiel svoju lásku a teraz majú krásneho syna. A ja si niekedy poviem, že ak nebola tá šialená láska mojim osudom, čo ak on bol? Mohla som ho minúť aj keď som ho mala na dosah?

Každému z nás dejú veci, ktoré nás „zraňujú”. Učíme sa cez vzťahy, ohovárania, osočovania, príkoria, neveru, chudobu, slávu, bohatstvo, choroby (nás i milovaných), smrť blízkych (ale aj prijatie vlastného odchodu), biedu, vojny.

Ak danú vec dokonalo prežijeme (z obidvoch strán, teda raz sme tyranom, inokedy týraným), pochopíme, čo sa máme z danej situácie naučiť, prijmeme a poďakujeme za ňu, druhýkrát nás už v živote nezraní. Nehádžme vinu na okolie, náhodu, osud, ale miesto toho si zaklopme na svoje vnútro, pokecajme si sami so sebou o sebe samom a iných veciach divne sa dejúcich. „Bolestivé” udalosti prijímajme, ďakujme za ne, pretože nám dávajú možnosť rásť, zdokonaľovať sa, postupne kráčať a pretvárať sa vo svetelnejšiu bytosť. Tak sa staneme tvorcom svojho života, pretože kto nepracuje na svojom vývine, postará sa o neho okolie. Po tajfúne toho „najhoršieho” sa vždy ocitneme v božskej dlani. Keď sa nadýchneme a duša opäť zahlási, že je smädná a chce rásť, pritiahne si novú udalosť. A o  tom to všetko je. O učení. O pádoch a vstávaní. Niekto za jednu pozemskú „jazdu“ vyrieši množstvo vecí, iný sa v tom patlá aj tri životy. Žiadny stres, času je dosť.

Čo sa týka tej mojej šialenej lásky, svoj osud našiel, čo som rada. Vždy som mu želala, želám a budem želať všetko šťastie A čo sa týka toho mladého muža, on svoj osud určite neminul. Je zdravý, šťastný, má svoju rodinu. A z toho vyplýva, že keď ich osudom som nebola ja, tak oni neboli tým mojim.

Viem, že som svoj osud neminula. Viem, že pani „vesmírna autorka“ má veľký zmysel pre humor a že moja kniha má ešte množstvo neprečítaných strán.

Mamon vo vláde vládne!

02.07.2017

Je tomu ozaj tak? Uzrel Mamon svetlo sveta, či len svet súčasnej slovenskej politiky? Okrem toho, že je to syn Diabla, predstavuje nadmernú túžbu po bohatstve. Táto túžba ovládla Fica, Kaliňáka viac »

Smotánka alebo smotana po záruke?

20.06.2017

Smotánka? Alebo sú vážne skazení? Televízia, internet či iné médiá. Všade na nás valia informácie, o ktoré vonkoncom nemáme záujem. Plačková má nové prsia, nový zadok, nové pery a viac »

Umelá inteligencia – budúcnosť alebo zánik ľudstva?

13.06.2017

Je to ďaleká budúcnosť alebo nebezpečne blízka prítomnosť? Je to pomoc pre ľudstvo, alebo naopak, pomalý ale istý zánik? Prežijú len „otcovia - stvoritelia“, tí „vyvolení“? Vedia viac »

Emmanuel Macron

Macronovi klesá popularita

23.07.2017 16:22

Až o desať bodov sa prepadol francúzsky prezident Emmanuel Macron v prieskume obľúbenosti politikov po dvoch mesiacoch od nástupu do funkcie.

usa, voľby, kongres

Demokrati aj republikáni sú zajedno, sankcie proti Rusku treba predĺžiť

23.07.2017 15:44

Republikáni aj demokrati v oboch komorách amerického Kongresu sú toho názoru, že Rusko musí pykať za anexiu Krymu a zasahovanie do americkej predvolebnej kampane.

malý dunaj, záchranári, utopenie, topenie,

Malý Dunaj vydal Kristínu, rieky môžu neplavcov zradiť

23.07.2017 15:00

Štyri dni trvalo pátranie po 15-ročnej Kristíne, ktorá sa v pondelok nevynorila nad hladinu Malého Dunaja pri vodnom mlyne v Tomášikove.

nálepky pre lekárov,

Nálepky rozlíšia, kto je pravým lekárom

23.07.2017 15:00

Pacient v Bratislavskom kraji rýchlejšie rozozná, či prišiel do falošného zdravotníckeho zariadenia.

Kristína Chudá

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 12925x
Priemerná čítanosť článkov: 923x

Autor blogu

Kategórie