Založ si blog

Osud, muži a tak ďalej . . .

Osud, bláznivá viera, že nie sme zodpovední za smer, ktorým sa uberá náš život. Že je všetko predurčené. Písané vo hviezdach. Možno to vysvetľuje, prečo, ak bývame v meste hviezdy vôbec nevidíme, náš milostný život nám pripadá o čosi náhodnejší.

Už ako malé dievča som vedela, že tá najväčšia a najvyššia „vesmírna autorka“ by sa unudila k smrti, keby každej postavičke pribalila knihu so životným príbehom a potom by so založenými rukami sledovala, ako svoj osud ten dotyčný podľa knihy vykoná – narodí sa, prejde šachovnicu a potom cez meč anjela smrti a nastane GAME OVER. „Vesmírna autorka“ má zmysel pre lásku a šarm, má filipa, radosť z hry a potešenie z poznávania samej seba (samozrejme cez nás). No dostali sme do vienka predsa rozum a ten nám dáva možnosť rozhodovať a ísť vlastnou cestou. Čo ak nás ale zrazu osud pohryzie do zadnice a my sa musíme vrátiť sa svoju cestu?

A ak každý náš partner, bozk či utrpenie boli objednané z nejakého kozmického katalógu, môžeme aj napriek tomu šliapnuť vedľa a zísť zo svojej vlastnej osobnej mliečnej dráhy? Môžeme spraviť chybu a minúť svoj osud?

Bolo neskoro večer, vonku to vyzeralo s počasím na riadny chaos. Načala som si fľašu vína a hlavou mi začalo pulzovať veľa myšlienok. Minula som aj ja svoj osud?

Cesta života ktorejkoľvek duše je náhrdelník už prežitých životov. Každý jeden z nás sa pred narodením (tam niekde DOMA) znova pripravuje na novú misiu. Pred začiatkom novej hry si každá bytosť vyberie planétu, krajinu, rodičov, telo, handicap, ale aj veci v ktorých sa má zdokonaliť. Niekto sa tu učí nebyť žiarlivý, iný sa má zdokonaliť v tom, aby bol sebavedomejší a veril si. Ďalší má nájsť zlatú strednú cestu vo vzťahu k peniazom a materiálnemu, naopak, druhý smeruje k umiernenosti a potlačeniu egocentrizmu. Prosto každý z nás sa tu má niečomu naučiť. A práve preto sa každému z nás dejú také veci, ktoré sa mu majú diať. Motivuje nás to k zdokonaľovaniu presne tých vecí, v ktorých sme nedokonalí. Áno, sú to presne tie veci, kvôli ktorým strácame sever, život sa nám mení na jednu veľkú búrku a naša uplakaná duša dvíha pästičku k nebi.

Vždy som šla proti prúdu, vytŕčala z davu a bola tá „iná“. Nikdy som nemala partiu a nebola tá obľúbená, pretože som nikdy nechcela nikoho poslúchať. A môj osud? Čo sa týka života ako takého, svoj osud som neminula, teda aspoň dúfam. No čo sa mužov týka, v tom si už nie som taká istá. V živote som spoznala dosť mužov,  No vo väčšine prípadov to boli nevinné flirty, až na pár výnimiek. Jedného som ľúbila a ten druhý, to bolo čisté šialenstvo ale v tom peknom zmysle slova. A po skončení toho krásneho šialenstva nastala krutá realita. A ja som vedela, že už nikdy nebudem taká, aká som bola. Niektoré vzťahy človeka zmenia a aj keď to nebol vzťah v pravom zmysle slova, zmenil ma. Stala som sa tvrdšou a sebavedomejšou. Vytvorila som si okolo svojej duše a srdca jednotku rýchleho nasadenia. A dostať sa cez S.W.A.T. bolo nemožné.  A v to obdobie som stretla jedného mladého muža. Bol veľmi milý a sympatický a páčila som sa mu. No spravil vec, ktorá ma vyplašila. Hneď na prvom rande si už plánoval, ako ma vezme domov a predstaví mame. Hrdlo mi zovrelo a oči som vypleštila. Ďalšie dni ma bombardoval telefonátmi a ja som to všetko postupne viedla dostratena. Pár mesiacov na to našiel svoju lásku a teraz majú krásneho syna. A ja si niekedy poviem, že ak nebola tá šialená láska mojim osudom, čo ak on bol? Mohla som ho minúť aj keď som ho mala na dosah?

Každému z nás dejú veci, ktoré nás „zraňujú“. Učíme sa cez vzťahy, ohovárania, osočovania, príkoria, neveru, chudobu, slávu, bohatstvo, choroby (nás i milovaných), smrť blízkych (ale aj prijatie vlastného odchodu), biedu, vojny.

Ak danú vec dokonalo prežijeme (z obidvoch strán, teda raz sme tyranom, inokedy týraným), pochopíme, čo sa máme z danej situácie naučiť, prijmeme a poďakujeme za ňu, druhýkrát nás už v živote nezraní. Nehádžme vinu na okolie, náhodu, osud, ale miesto toho si zaklopme na svoje vnútro, pokecajme si sami so sebou o sebe samom a iných veciach divne sa dejúcich. „Bolestivé“ udalosti prijímajme, ďakujme za ne, pretože nám dávajú možnosť rásť, zdokonaľovať sa, postupne kráčať a pretvárať sa vo svetelnejšiu bytosť. Tak sa staneme tvorcom svojho života, pretože kto nepracuje na svojom vývine, postará sa o neho okolie. Po tajfúne toho „najhoršieho“ sa vždy ocitneme v božskej dlani. Keď sa nadýchneme a duša opäť zahlási, že je smädná a chce rásť, pritiahne si novú udalosť. A o  tom to všetko je. O učení. O pádoch a vstávaní. Niekto za jednu pozemskú „jazdu“ vyrieši množstvo vecí, iný sa v tom patlá aj tri životy. Žiadny stres, času je dosť.

Čo sa týka tej mojej šialenej lásky, svoj osud našiel, čo som rada. Vždy som mu želala, želám a budem želať všetko šťastie A čo sa týka toho mladého muža, on svoj osud určite neminul. Je zdravý, šťastný, má svoju rodinu. A z toho vyplýva, že keď ich osudom som nebola ja, tak oni neboli tým mojim.

Viem, že som svoj osud neminula. Viem, že pani „vesmírna autorka“ má veľký zmysel pre humor a že moja kniha má ešte množstvo neprečítaných strán.

Hry o tróny v 21. storočí

23.03.2018

„Ak chceš poznať charakter človeka, daj mu moc.“ Áno, bol to Abraham Lincoln. Zdá sa, že veľmi dobre vedel, o čom hovorí. Slovo z troch písmen a predsa v sebe skrýva silu. Poznáš pravidlá viac »

Idete do politiky? No pozor, šmýka sa. Ľad? Nie, špina charakteru.

15.11.2017

Ozaj je politika zlá a špinavá? Robí zo slušných ľudí tých bezcharakterných? Je to nákaza? Uzrel Mamon svetlo sveta, či len svet politiky? Okrem toho, že je to syn Diabla, predstavuje nadmernú viac »

Boh, Diabol, politika a . . . . . . sex?

16.10.2017

Boh, Diabol a celé ľudstvo medzi nimi. Existujú a obaja sú úplne reálni. Zatiaľ čo Boh svoju existenciu neskrýva, Diabol však chce, aby sme si mysleli, že neexistuje. Lož je jeho silnou stránkou, viac »

írsko, referendum, potraty

Írsky parlament schválil návrh zákona povoľujúci umelé prerušenie tehotenstva

13.12.2018 22:58

Írsky premiér Leo Varadkar označil schválenie legislatívy zákonodarcami za "historickú chvíľu pre ženy".

donald trump

Stretnutie Putina s Trumpom nebude možné, kým Rusko nevráti zajaté lode

13.12.2018 22:03

Vyhlásil to poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť John Bolton.

Francúzsko, Štrasburg, streľba

Francúzska polícia zastrelila útočníka z vianočných trhov

13.12.2018 21:55, aktualizované: 22:23

Cherifa Chekatta našla polícia ukrytého v sklade.

trump

Trump vyzval Fed, aby prestal zvyšovať úroky

13.12.2018 20:43

Americký prezident Donald Trump vyzval centrálnu banku (Fed), aby na svojom budúcotýždňovom zasadnutí nepokračovala v sprísňovaní menovej politiky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 14272x
Priemerná čítanosť článkov: 1586x

Autor blogu

Kategórie