Založ si blog

Láska, čas, smrť. . . a politika

Tri slová, z ktorých sa skladá život. Tri slová vyjadrujúce priveľkú moc. A čo politika? Tiež je neodmysliteľnou súčasťou našich životov? Ovplyvňuje nás? Stretávame sa s ňou denne už len tým, že otvoríme takmer prázdnu peňaženku, skoro vynulovaný účet alebo sa začneme rozčuľovať pri večernom spravodajstve.

Láska a politika. Na prvý pohľad tak nezlučiteľné pojmy. Veď láska je jeden veľký a čistý cit, pričom súčasná politika je jeden veľký a špinavý fakt. No naši súčasní politici tieto dva tak rozdielne pojmy vedeli dokonale spojiť. Ale inak, ako by sme čakali. Nevyjadrujú lásku k Slovensku, k národu, k ľuďom. Nepoznajú pojem ako empatia, prosociálnosť či altruizmus. Svoju lásku naopak sústredili k sebe, k peniazom, k majetku. Pri takej veľkej láske asi pozabudli na jednu dôležitú vec. Jachty, vily, autá si so sebou na druhú stranu nevezmú. Ale jedno, čo pôjde s nimi ďalej, sú dejiny. Už teraz viem, že sa do dejín Slovenska zapísali, bohužiaľ nie v dobrom.

Posledné mesiace pri zbieraní podpisov, spoznávaní rôznych ľudí a ich príbehov sa stretávam u poniektorých s výrokmi: „Nemám čas.“ „Ponáhľam sa.“ A moja nevyrieknutá otázka je: „Kam sa ponáhľate?“ Čas je lineárne plynúci a relatívny pojem. Neexistuje prítomnosť, len vzďaľujúca sa minulosť a prichádzajúca budúcnosť. No mnohí čas využívajú ako prostredníka na to, aby nemuseli povedať, že nemajú záujem.  Slováci, keď už nemáte záujem o svoju budúcnosť, tak potom o čo teda? Či chcete, či nie, politika sa týka nás všetkých. A márne budete hovoriť, že ste apolitickí, pretože to nie je pravda. Už váš hnev z nízkej mzdy a vysokých cien potravín a energií, je prejav politickej nespokojnosti.

Všetci vieme, že súčasná politická scéna je veľmi krutá, bolestivá a zdrvujúca  pre Slovákov. A teda smrť a politika majú k sebe veľmi blízko. Istý pán chce skrytú privatizáciu štátnych nemocníc, na ktoré PENTA čaká, aby sa ich zmocnila. A súkromné nemocnice znamenajú veľmi vysoké náklady na zdravotnú starostlivosť. Ľudia s mizerným platom 435€, ktorý nastavil pán súčasný premiér, si zdravotnú starostlivosť nebudú môcť dovoliť. A budú zbytočne zomierať len kvôli plným vreckám zbohatlíkov. Slováci, naozaj toto chcete? Vidieť blízku osobu ako trpí a nemať možnosť jej pomôcť?  

Požadujeme zrušiť zmluvy medzi štátom a firmami oligarchov, chceme vybudovať právny štát, zmodernizovať štátne nemocnice na úroveň 3.tisícročia, zvýšiť minimálnu mzdu až na 1 000€, dôchodky na 550€,  zaviesť nižšie dane a odvody a podporiť podnikanie a živnostníkov, uplatniť zákon o pôvode majetku, vybudovať energetickú a potravinovú sebestačnosť a podporiť mladé rodiny.

Slováci, želám Vám zo srdca lásku k svojím blízkym a zdravie pre milovaných. A želám Vám čas. Čas pre Vašu budúcnosť.

 

S láskou

Mgr. Kristína Chudá

okresná predsedkyňa strany NAJ v SENICI

Mamon vo vláde vládne!

02.07.2017

Je tomu ozaj tak? Uzrel Mamon svetlo sveta, či len svet súčasnej slovenskej politiky? Okrem toho, že je to syn Diabla, predstavuje nadmernú túžbu po bohatstve. Táto túžba ovládla Fica, Kaliňáka viac »

Smotánka alebo smotana po záruke?

20.06.2017

Smotánka? Alebo sú vážne skazení? Televízia, internet či iné médiá. Všade na nás valia informácie, o ktoré vonkoncom nemáme záujem. Plačková má nové prsia, nový zadok, nové pery a viac »

Umelá inteligencia – budúcnosť alebo zánik ľudstva?

13.06.2017

Je to ďaleká budúcnosť alebo nebezpečne blízka prítomnosť? Je to pomoc pre ľudstvo, alebo naopak, pomalý ale istý zánik? Prežijú len „otcovia - stvoritelia“, tí „vyvolení“? Vedia viac »

Emmanuel Macron

Macronovi klesá popularita

23.07.2017 16:22

Až o desať bodov sa prepadol francúzsky prezident Emmanuel Macron v prieskume obľúbenosti politikov po dvoch mesiacoch od nástupu do funkcie.

usa, voľby, kongres

Demokrati aj republikáni sú zajedno, sankcie proti Rusku treba predĺžiť

23.07.2017 15:44

Republikáni aj demokrati v oboch komorách amerického Kongresu sú toho názoru, že Rusko musí pykať za anexiu Krymu a zasahovanie do americkej predvolebnej kampane.

malý dunaj, záchranári, utopenie, topenie,

Malý Dunaj vydal Kristínu, rieky môžu neplavcov zradiť

23.07.2017 15:00

Štyri dni trvalo pátranie po 15-ročnej Kristíne, ktorá sa v pondelok nevynorila nad hladinu Malého Dunaja pri vodnom mlyne v Tomášikove.

nálepky pre lekárov,

Nálepky rozlíšia, kto je pravým lekárom

23.07.2017 15:00

Pacient v Bratislavskom kraji rýchlejšie rozozná, či prišiel do falošného zdravotníckeho zariadenia.

Kristína Chudá

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 12923x
Priemerná čítanosť článkov: 923x

Autor blogu

Kategórie