Založ si blog

Láska, čas, smrť. . . a politika

Tri slová, z ktorých sa skladá život. Tri slová vyjadrujúce priveľkú moc. A čo politika? Tiež je neodmysliteľnou súčasťou našich životov? Ovplyvňuje nás? Stretávame sa s ňou denne už len tým, že otvoríme takmer prázdnu peňaženku, skoro vynulovaný účet alebo sa začneme rozčuľovať pri večernom spravodajstve.

Láska a politika. Na prvý pohľad tak nezlučiteľné pojmy. Veď láska je jeden veľký a čistý cit, pričom súčasná politika je jeden veľký a špinavý fakt. No naši súčasní politici tieto dva tak rozdielne pojmy vedeli dokonale spojiť. Ale inak, ako by sme čakali. Nevyjadrujú lásku k Slovensku, k národu, k ľuďom. Nepoznajú pojem ako empatia, prosociálnosť či altruizmus. Svoju lásku naopak sústredili k sebe, k peniazom, k majetku. Pri takej veľkej láske asi pozabudli na jednu dôležitú vec. Jachty, vily, autá si so sebou na druhú stranu nevezmú. Ale jedno, čo pôjde s nimi ďalej, sú dejiny. Už teraz viem, že sa do dejín Slovenska zapísali, bohužiaľ nie v dobrom.

Posledné mesiace pri zbieraní podpisov, spoznávaní rôznych ľudí a ich príbehov sa stretávam u poniektorých s výrokmi: „Nemám čas.“ „Ponáhľam sa.“ A moja nevyrieknutá otázka je: „Kam sa ponáhľate?“ Čas je lineárne plynúci a relatívny pojem. Neexistuje prítomnosť, len vzďaľujúca sa minulosť a prichádzajúca budúcnosť. No mnohí čas využívajú ako prostredníka na to, aby nemuseli povedať, že nemajú záujem.  Slováci, keď už nemáte záujem o svoju budúcnosť, tak potom o čo teda? Či chcete, či nie, politika sa týka nás všetkých. A márne budete hovoriť, že ste apolitickí, pretože to nie je pravda. Už váš hnev z nízkej mzdy a vysokých cien potravín a energií, je prejav politickej nespokojnosti.

Všetci vieme, že súčasná politická scéna je veľmi krutá, bolestivá a zdrvujúca  pre Slovákov. A teda smrť a politika majú k sebe veľmi blízko. Istý pán chce skrytú privatizáciu štátnych nemocníc, na ktoré PENTA čaká, aby sa ich zmocnila. A súkromné nemocnice znamenajú veľmi vysoké náklady na zdravotnú starostlivosť. Ľudia s mizerným platom 435€, ktorý nastavil pán súčasný premiér, si zdravotnú starostlivosť nebudú môcť dovoliť. A budú zbytočne zomierať len kvôli plným vreckám zbohatlíkov. Slováci, naozaj toto chcete? Vidieť blízku osobu ako trpí a nemať možnosť jej pomôcť?  

Požadujeme zrušiť zmluvy medzi štátom a firmami oligarchov, chceme vybudovať právny štát, zmodernizovať štátne nemocnice na úroveň 3.tisícročia, zvýšiť minimálnu mzdu až na 1 000€, dôchodky na 550€,  zaviesť nižšie dane a odvody a podporiť podnikanie a živnostníkov, uplatniť zákon o pôvode majetku, vybudovať energetickú a potravinovú sebestačnosť a podporiť mladé rodiny.

Slováci, želám Vám zo srdca lásku k svojím blízkym a zdravie pre milovaných. A želám Vám čas. Čas pre Vašu budúcnosť.

 

S láskou

Mgr. Kristína Chudá

okresná predsedkyňa strany NAJ v SENICI

Vitamíny alebo chémia?

20.08.2017

Ovocie a zelenina. Naozaj sú to vitamínové bomby, alebo sú to len chemicky nadopované potraviny. A čo tropické ovocie ako sú pomaranče, mandarínky a citróny? Sú považované za najzdravšie viac »

Mamon vo vláde vládne!

02.07.2017

Je tomu ozaj tak? Uzrel Mamon svetlo sveta, či len svet súčasnej slovenskej politiky? Okrem toho, že je to syn Diabla, predstavuje nadmernú túžbu po bohatstve. Táto túžba ovládla Fica, Kaliňáka viac »

Smotánka alebo smotana po záruke?

20.06.2017

Smotánka? Alebo sú vážne skazení? Televízia, internet či iné médiá. Všade na nás valia informácie, o ktoré vonkoncom nemáme záujem. Plačková má nové prsia, nový zadok, nové pery a viac »

domáce násilie,

Väzenie za pokus sexuálneho násilia voči maloletej

20.09.2017 17:15

Patrika Farkaša z Včeliniec odsúdili na dva roky nepodmienečne za sexuálne násilie voči maloletej dievčine.

06-dvojicky 2x

Porušil predpisy, ale pokutu nedostal - kvôli dvojčatám

20.09.2017 16:00

Trenčianski policajti Kristián Gramblička a Marcel Spaček neverili vlastným očiam, keď spozorovali divoko jazdiaceho vodiča.

OSN Trump, Lajčák

Lajčák s Trumpom rokoval o reforme OSN aj o KĽDR

20.09.2017 15:37

Vo vzťahu ku KĽDR Miroslav Lajčák poznamenal, že žiadna krajina nemôže ignorovať a vzdorovať medzinárodnému spoločenstvu.

SEPS, Slovenská elektrizačná prenosová sústava

Zelená energia z cudziny robí problémy slovenskej energetickej sieti

20.09.2017 15:30

Nezvládnutá podpora obnoviteľných zdrojov energie prerástla do celoeurópskeho problému, tvrdí predseda predstavenstva SEPS-u Miroslav Obert.

Kristína Chudá

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 14490x
Priemerná čítanosť článkov: 966x

Autor blogu

Kategórie