Založ si blog

Buďme krajinou kultúry a nie krajinou bilbordov! !

Slogany, slogany, bilbordy a zasa slogany. Kiež by som mohla povedať, že bilbordrov je ako šafranu.  Čo bilbord, to klišé. Bilbordy na zábavu, bývanie, nábytok, stravu, politikov, zdravý životný štýl … Otrepané, stereotypné, otrhané, neustále opakované, ošúchané. Presne toto sú tie slová, ktoré vystihujú bilbordy pri cestách nášho inak nádherného Slovenska.

Usmiatí. Zdraví. Scestovaní. „Nadrogovaní“ šťastím. Spokojní. Dobre situovaní a skvele oblečení. Dokonca parádne vyretušovaní. Pozerajú sa na nás a nechajú sa obdivovať na bilbordoch. Mnohí  ľudia, ktorí sa prechádzajú pod týmito obrovskými zlátaninami dreva, kovu, papiera, sa len v duchu pýtajú: „Kde na to chodia tí reklamní kutilovia? Všetko sa prifarbuje, okrášľuje, falšuje, nadsadzuje.“

Som človek, ktorý miluje cestovanie, prírodu, umenie, kultúru. No teraz na Slovensku prevláda jeden druh umenia. A to umenie dať bilbord na každé krásne voľné miesto. A cesta autom? Nie je zážitkom. Miesto krásnych lúk s pasúcim sa stádom kráv a ovci človek vidí napríklad tam novú obývačku, tu politika a o dva kilometre ďalej bilbord s reklamou, že v obchodnom centre začína výpredaj na zimnú obuv.  Už nepozeráme na krajinu a sem-tam vykukne bilbord ale „bilbordovo“ a sem-tam vykukne kúsok zelene.  Strana NAJ chce eliminovať výskyt bilbordov.

Vyzdvihnime krajinu, krásu prírody, lesov, polí a lúk, ktoré sa nachádzajú nie len pri frekventovaných cestách. Najlepším umelcom je predsa príroda sama. Tak jej to umenie nekazme zbytočne veľkým množstvom bilbordov. Máme neskutočnú krajinu, ktorú s „kultúrnou revolúciou“ zveľadíme a týmto pozdvihneme ekonomiku a turistický ruch.

Áno! Strana NAJ nazvala svoj program a víziu o kultúre ako „Kultúrna revolúcia“. Bude to súčasť viacerých systémových a radikálnych opatrení, ktoré sú nevyhnutné pri prechode od oligarchického štátu na právny štát. Postavíme krásne a unikátne Národné múzeum kultúry v Bratislave, kde turisti ale aj domáci budú si môcť pripomenúť našu bohatú históriu, ľudové kroje z každého kúta Slovenska a pútavú ukážku remesiel. Obnovíme celé Slovensko na všetkých úrovniach – modernizácia krajiny, obcí. Vybudujeme novú národnú knižnicu, národný archív, obnovíme národne pamiatky, zámky a kaštiele.

Starajme sa o našu kultúru, krajinu, o naše Slovensko, o našu Zem. Ona bez nás prežije, ale my bez nej nie.

 

S úctou

Mgr. Kristína Chudá

okresná predsedkyňa strany NAJ v SENICI

Mamon vo vláde vládne!

02.07.2017

Je tomu ozaj tak? Uzrel Mamon svetlo sveta, či len svet súčasnej slovenskej politiky? Okrem toho, že je to syn Diabla, predstavuje nadmernú túžbu po bohatstve. Táto túžba ovládla Fica, Kaliňáka viac »

Smotánka alebo smotana po záruke?

20.06.2017

Smotánka? Alebo sú vážne skazení? Televízia, internet či iné médiá. Všade na nás valia informácie, o ktoré vonkoncom nemáme záujem. Plačková má nové prsia, nový zadok, nové pery a viac »

Umelá inteligencia – budúcnosť alebo zánik ľudstva?

13.06.2017

Je to ďaleká budúcnosť alebo nebezpečne blízka prítomnosť? Je to pomoc pre ľudstvo, alebo naopak, pomalý ale istý zánik? Prežijú len „otcovia - stvoritelia“, tí „vyvolení“? Vedia viac »

búrky, búrka, blesk,

Nemecko zasiahli silné búrky, v Berlíne vyhlásili mimoriadny stav

23.07.2017 16:29

Silné búrky sprevádzané výdatnými lejakmi potrápili v noci na nedeľu obyvateľa veľkej časti Nemecka.

Emmanuel Macron

Macronovi klesá popularita

23.07.2017 16:22

Až o desať bodov sa prepadol francúzsky prezident Emmanuel Macron v prieskume obľúbenosti politikov po dvoch mesiacoch od nástupu do funkcie.

usa, voľby, kongres

Demokrati aj republikáni sú zajedno, sankcie proti Rusku treba predĺžiť

23.07.2017 15:44

Republikáni aj demokrati v oboch komorách amerického Kongresu sú toho názoru, že Rusko musí pykať za anexiu Krymu a zasahovanie do americkej predvolebnej kampane.

malý dunaj, záchranári, utopenie, topenie,

Malý Dunaj vydal Kristínu, rieky môžu neplavcov zradiť

23.07.2017 15:00

Štyri dni trvalo pátranie po 15-ročnej Kristíne, ktorá sa v pondelok nevynorila nad hladinu Malého Dunaja pri vodnom mlyne v Tomášikove.

Kristína Chudá

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 12932x
Priemerná čítanosť článkov: 924x

Autor blogu

Kategórie