Založ si blog

Buďme krajinou kultúry a nie krajinou bilbordov! !

Slogany, slogany, bilbordy a zasa slogany. Kiež by som mohla povedať, že bilbordrov je ako šafranu.  Čo bilbord, to klišé. Bilbordy na zábavu, bývanie, nábytok, stravu, politikov, zdravý životný štýl … Otrepané, stereotypné, otrhané, neustále opakované, ošúchané. Presne toto sú tie slová, ktoré vystihujú bilbordy pri cestách nášho inak nádherného Slovenska.

Usmiatí. Zdraví. Scestovaní. „Nadrogovaní“ šťastím. Spokojní. Dobre situovaní a skvele oblečení. Dokonca parádne vyretušovaní. Pozerajú sa na nás a nechajú sa obdivovať na bilbordoch. Mnohí  ľudia, ktorí sa prechádzajú pod týmito obrovskými zlátaninami dreva, kovu, papiera, sa len v duchu pýtajú: „Kde na to chodia tí reklamní kutilovia? Všetko sa prifarbuje, okrášľuje, falšuje, nadsadzuje.“

Som človek, ktorý miluje cestovanie, prírodu, umenie, kultúru. No teraz na Slovensku prevláda jeden druh umenia. A to umenie dať bilbord na každé krásne voľné miesto. A cesta autom? Nie je zážitkom. Miesto krásnych lúk s pasúcim sa stádom kráv a ovci človek vidí napríklad tam novú obývačku, tu politika a o dva kilometre ďalej bilbord s reklamou, že v obchodnom centre začína výpredaj na zimnú obuv.  Už nepozeráme na krajinu a sem-tam vykukne bilbord ale „bilbordovo“ a sem-tam vykukne kúsok zelene.  Strana NAJ chce eliminovať výskyt bilbordov.

Vyzdvihnime krajinu, krásu prírody, lesov, polí a lúk, ktoré sa nachádzajú nie len pri frekventovaných cestách. Najlepším umelcom je predsa príroda sama. Tak jej to umenie nekazme zbytočne veľkým množstvom bilbordov. Máme neskutočnú krajinu, ktorú s „kultúrnou revolúciou“ zveľadíme a týmto pozdvihneme ekonomiku a turistický ruch.

Áno! Strana NAJ nazvala svoj program a víziu o kultúre ako „Kultúrna revolúcia“. Bude to súčasť viacerých systémových a radikálnych opatrení, ktoré sú nevyhnutné pri prechode od oligarchického štátu na právny štát. Postavíme krásne a unikátne Národné múzeum kultúry v Bratislave, kde turisti ale aj domáci budú si môcť pripomenúť našu bohatú históriu, ľudové kroje z každého kúta Slovenska a pútavú ukážku remesiel. Obnovíme celé Slovensko na všetkých úrovniach – modernizácia krajiny, obcí. Vybudujeme novú národnú knižnicu, národný archív, obnovíme národne pamiatky, zámky a kaštiele.

Starajme sa o našu kultúru, krajinu, o naše Slovensko, o našu Zem. Ona bez nás prežije, ale my bez nej nie.

 

S úctou

Mgr. Kristína Chudá

okresná predsedkyňa strany NAJ v SENICI

Vitamíny alebo chémia?

20.08.2017

Ovocie a zelenina. Naozaj sú to vitamínové bomby, alebo sú to len chemicky nadopované potraviny. A čo tropické ovocie ako sú pomaranče, mandarínky a citróny? Sú považované za najzdravšie viac »

Mamon vo vláde vládne!

02.07.2017

Je tomu ozaj tak? Uzrel Mamon svetlo sveta, či len svet súčasnej slovenskej politiky? Okrem toho, že je to syn Diabla, predstavuje nadmernú túžbu po bohatstve. Táto túžba ovládla Fica, Kaliňáka viac »

Smotánka alebo smotana po záruke?

20.06.2017

Smotánka? Alebo sú vážne skazení? Televízia, internet či iné médiá. Všade na nás valia informácie, o ktoré vonkoncom nemáme záujem. Plačková má nové prsia, nový zadok, nové pery a viac »

domáce násilie,

Väzenie za pokus sexuálneho násilia voči maloletej

20.09.2017 17:15

Patrika Farkaša z Včeliniec odsúdili na dva roky nepodmienečne za sexuálne násilie voči maloletej dievčine.

06-dvojicky 2x

Porušil predpisy, ale pokutu nedostal - kvôli dvojčatám

20.09.2017 16:00

Trenčianski policajti Kristián Gramblička a Marcel Spaček neverili vlastným očiam, keď spozorovali divoko jazdiaceho vodiča.

OSN Trump, Lajčák

Lajčák s Trumpom rokoval o reforme OSN aj o KĽDR

20.09.2017 15:37

Vo vzťahu ku KĽDR Miroslav Lajčák poznamenal, že žiadna krajina nemôže ignorovať a vzdorovať medzinárodnému spoločenstvu.

SEPS, Slovenská elektrizačná prenosová sústava

Zelená energia z cudziny robí problémy slovenskej energetickej sieti

20.09.2017 15:30

Nezvládnutá podpora obnoviteľných zdrojov energie prerástla do celoeurópskeho problému, tvrdí predseda predstavenstva SEPS-u Miroslav Obert.

Kristína Chudá

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 14498x
Priemerná čítanosť článkov: 967x

Autor blogu

Kategórie