Založ si blog

8. máj, koniec strachu bol začiatkom slobody

“Nie je to moc, ktorá korumpuje, je to strach. Strach zo straty moci korumpuje tých, ktorí vládnu a obava z trestu mocných korumpuje tých, ktorí jej podliehajú. Jediné skutočné väzenie je strach a jediná skutočná sloboda je oslobodenie od strachu. ” Slová Mijanmarskej političky, disidentky a nositeľky Nobelovej ceny mieru Su Ťij.

„Waw! Ďalší voľný deň. 8.máj, kam vyrazíme?“ No nie je to ďalší obyčajný voľný deň. Z historického hľadiska má pre Európu obrovský význam. Pripomíname si Deň víťazstva nad fašizmom. Deň, kedy sa skončila najväčšia a najdesivejšia vojna v dejinách ľudstva a deň, kedy sme my Európania, ochutnali slobodu.

Dňa 7. mája 1945 o 02:41h. bola v sídle štábu západných spojeneckých vojsk v Remeši podpísaná kapitulácia, ktorú okrem predstaviteľov Nemecka podpísalo osem spojeneckých generálov zo ZSSR, Veľkej Británie, USA, Francúzska, pričom sa 8. mája 1945 do 23:01h. mali ukončiť všetky boje. Porážka Hitlera znamenala novú šancu pre svet ako taký. Ak by sa to vtedy udialo naopak, dnešný svet by vyzeral úplne inak. Nebola by nijaká demokracia a rozvoj národov? Bolo by len Nemecko. Aj keď mali tak obrovský strach, že si ho ani neviem a nechcem predstaviť, napriek tomu bojovali zo všetkých síl a svoj boj za slobodu vyhrali.

V prenesenom význame každý z nás bojuje a to každý deň. Jeden proti chrípke, ďalší proti zlému šéfovi, ten bojuje s finančnou situáciou a onen ako sa dostať z danej situácie.

No jeden boj máme všetci spoločný. Boj za lepšie Slovensko. A tento boj môžeme vyhrať len vtedy, keď prestaneme zatvárať oči pred realitou, ktorá nás Slovákov fackuje od začiatku vlády Fica, politickej mafie a oligarchie. Fico zo Slovenska spravil jeden skeptický národ, ktorý už neverí ničomu a nikomu. Počujem z rôznych strán slová ako nič s tým nespravíme a musíme to prehltnúť. A čo máme pre Boha prehĺtať? A prečo? Otvorme oči, zhlboka sa nadýchnime a začnime vidieť veci a ľudí v pravom svetle.

Tým, že si ľudia budú hovoriť, že to nejde a zmena nemá šancu, nikomu nepomôže. Len si to národ vryje do pamäte a to je začiatok konca.

Keby si ľudia počas 6 ročnej krvavej vojny nahovárali, že to nepôjde a že nemajú šancu, tak by boj nevyhrali. Našťastie sa nevzdali a víťazstvo sa dostavilo. Totiž 90% úspechu každého z nás je v našej mysli. Ako myslíme, tak aj žijeme.

Strana NAJ chce oslobodiť Slovensko od politickej mafie a zabrániť rozkrádaniu Slovenska. Požadujeme zrušiť zmluvy medzi štátom a firmami oligarchov, chceme vybudovať právny štát, zastaviť privatizáciu nemocníc a zmodernizovať štátne nemocnice na úroveň tretieho tisícročia, zvýšime mesačnú mzdu postupne až na 1 000€, dôchodky minimálne na 550€. Chceme uplatniť zákon o pôvode majetku, vybudovať energetickú a potravinovú sebestačnosť, znížime dane aj odvody a tým podporíme slovenských živnostníkov a podnikateľov, čím zvýšime zamestnanosť. Založíme štátne firmy v oblasti poľnohospodárstva, kde vytvoríme vyše 60.000 pracovných príležitostí. A neposlednom rade podporíme aj mladé rodiny.

Stojíme na konci jednej éry. Naši starí rodičia tvrdo bojovali od 1.9.1939 do 8.5.1945. Bojovali ako za seba, tak aj za našu budúcnosť. A svoj životný boj vyhrali a začala sa písať nová éra.

Bojujme aj my a otvorme novú éru spokojného Slovenska.

S úctou

Mgr. Kristína Chudá

okresná predsedkyňa strany NAJ v SENICI

Vitamíny alebo chémia?

20.08.2017

Ovocie a zelenina. Naozaj sú to vitamínové bomby, alebo sú to len chemicky nadopované potraviny. A čo tropické ovocie ako sú pomaranče, mandarínky a citróny? Sú považované za najzdravšie viac »

Mamon vo vláde vládne!

02.07.2017

Je tomu ozaj tak? Uzrel Mamon svetlo sveta, či len svet súčasnej slovenskej politiky? Okrem toho, že je to syn Diabla, predstavuje nadmernú túžbu po bohatstve. Táto túžba ovládla Fica, Kaliňáka viac »

Smotánka alebo smotana po záruke?

20.06.2017

Smotánka? Alebo sú vážne skazení? Televízia, internet či iné médiá. Všade na nás valia informácie, o ktoré vonkoncom nemáme záujem. Plačková má nové prsia, nový zadok, nové pery a viac »

domáce násilie,

Väzenie za pokus sexuálneho násilia voči maloletej

20.09.2017 17:15

Patrika Farkaša z Včeliniec odsúdili na dva roky nepodmienečne za sexuálne násilie voči maloletej dievčine.

06-dvojicky 2x

Porušil predpisy, ale pokutu nedostal - kvôli dvojčatám

20.09.2017 16:00

Trenčianski policajti Kristián Gramblička a Marcel Spaček neverili vlastným očiam, keď spozorovali divoko jazdiaceho vodiča.

OSN Trump, Lajčák

Lajčák s Trumpom rokoval o reforme OSN aj o KĽDR

20.09.2017 15:37

Vo vzťahu ku KĽDR Miroslav Lajčák poznamenal, že žiadna krajina nemôže ignorovať a vzdorovať medzinárodnému spoločenstvu.

SEPS, Slovenská elektrizačná prenosová sústava

Zelená energia z cudziny robí problémy slovenskej energetickej sieti

20.09.2017 15:30

Nezvládnutá podpora obnoviteľných zdrojov energie prerástla do celoeurópskeho problému, tvrdí predseda predstavenstva SEPS-u Miroslav Obert.

Kristína Chudá

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 14502x
Priemerná čítanosť článkov: 967x

Autor blogu

Kategórie