Založ si blog

Čakáte na Godota? Godot ale nepríde!

Určite všetci poznáte divadelnú hru od slávneho pána menom Samuel Beckett. Hra sa odohráva v neurčitom čase a priestore na vidieckej ceste, kde je len jeden strom. Stretnú sa tam dvaja tuláci a  postupne sa dozvedáme, že čakajú akéhosi Godota, ktorý má vyriešiť ich situáciu tým, že im poradí. Vedú rozhovory o ničom. Centrom deja je to, že si hlavná postava vyzúva topánku a že čakajú na Godota. Po čase prichádza na scénu chlapec, ktorý im oznámi, že pán Godot im odkázal, že dnes nepríde, ale že zajtra už určite. Druhé dejstvo je skoro rovnaké. Je na rovnakom mieste, v rovnaký čas, len strom nie je vyschnutý, ale zelený.

Témou divadelnej hry je bludný kruh života ľudí, hrôza z nepoznaného sveta, pasivita ľudí, ktorí nie sú aktívni vôbec v ničom, len čakajú, ako sa všetko vyvinie.

Slováci, nie je Vám to tak trocha povedomé? Osobne si myslím, že keby Beckett žil v súčasnosti, terčom jeho výsmechu by boli Slováci. Možno je to trocha odvážne tvrdenie ale …

Parlament a politická scéna je jedna veľká divadelná hra. Dosky na podlahe v tomto prípade síce neznamenajú svet, no odohrané tu už boli snáď všetky žánre. Počnúc satirou a všetko sa to končí tragédiou. A pretože si „politické divadlo“ platíme a „vstupné“ nie je malé, požadujme od našich „hercov“ aspoň také predstavenia, z ktorých sa nám nebude zdvíhať žalúdok.

„To, čo chceme povedať, by malo prejsť tromi sitami: sitom pravdy, sitom dobroty, sitom úžitku. Ak to, čo chceš povedať, nie je pravdivé, dobré ani užitočné, potom je lepšie nechať si to iba pre seba.“ Tento výrok bol kedysi vyrieknutý jedným veľmi múdrym filozofom menom Sokrates. No slovenskí politici o tomto Sokratovom site, predpokladám, vôbec nepočuli. Ak by ho poznali a riadili sa ním, všetko by vyzeralo inak.

A čo na divadelnú hru hovorí slovenský národ? Len sa mlčky prizerá. Plače, nadáva, kritizuje, preklína, sťažuje sa. Napriek týmto všetkým pocitom a emóciám, ktoré v nás vyvolal Fico a jeho súčasná politika, napriek tomu národ čaká a čaká. A na čo čakáte Slováci? Pokiaľ nebude Slovensko úplne rozpredané, alebo pokiaľ nebudú všetky nemocnice sprivatizované? Alebo snáď čakáte na Godota, aby povedal, čo treba robiť? Asi Vás sklamem, ale žiadny Godot nepríde ani dnes, ani zajtra.

Žiadne predaje štátnych nemocníc neprichádzajú do úvahy v strane NAJ. Odstavíme Pentu a finančné skupiny zo zdravotníctva, aby už nikdy nemali prístup k našim daniam a odvodom. Zavedieme len jednu všeobecnú zdravotnú poisťovňu. SMER o tom len hovoril, no my budeme konať. Strana NAJ požaduje zrušiť zmluvy medzi štátom a firmami oligarchov, chceme vybudovať právny štát, zmodernizovať štátne nemocnice na úroveň tretieho tisícročia, zvýšiť minimálnu mzdu až na 1 000€, dôchodky na 550€, zaviesť nižšie dane a odvody a podporiť malých podnikateľov a živnostníkov, uplatniť zákon o pôvode majetku, vybudovať energetickú a potravinovú sebestačnosť a podporiť mladé rodiny.

Slováci, prestaňte už čakať!

 

Mgr. Kristína Chudá

okresná predsedkyňa strany NAJ v SENICI

Mamon vo vláde vládne!

02.07.2017

Je tomu ozaj tak? Uzrel Mamon svetlo sveta, či len svet súčasnej slovenskej politiky? Okrem toho, že je to syn Diabla, predstavuje nadmernú túžbu po bohatstve. Táto túžba ovládla Fica, Kaliňáka viac »

Smotánka alebo smotana po záruke?

20.06.2017

Smotánka? Alebo sú vážne skazení? Televízia, internet či iné médiá. Všade na nás valia informácie, o ktoré vonkoncom nemáme záujem. Plačková má nové prsia, nový zadok, nové pery a viac »

Umelá inteligencia – budúcnosť alebo zánik ľudstva?

13.06.2017

Je to ďaleká budúcnosť alebo nebezpečne blízka prítomnosť? Je to pomoc pre ľudstvo, alebo naopak, pomalý ale istý zánik? Prežijú len „otcovia - stvoritelia“, tí „vyvolení“? Vedia viac »

Emmanuel Macron

Macronovi klesá popularita

23.07.2017 16:22

Až o desať bodov sa prepadol francúzsky prezident Emmanuel Macron v prieskume obľúbenosti politikov po dvoch mesiacoch od nástupu do funkcie.

usa, voľby, kongres

Demokrati aj republikáni sú zajedno, sankcie proti Rusku treba predĺžiť

23.07.2017 15:44

Republikáni aj demokrati v oboch komorách amerického Kongresu sú toho názoru, že Rusko musí pykať za anexiu Krymu a zasahovanie do americkej predvolebnej kampane.

malý dunaj, záchranári, utopenie, topenie,

Malý Dunaj vydal Kristínu, rieky môžu neplavcov zradiť

23.07.2017 15:00

Štyri dni trvalo pátranie po 15-ročnej Kristíne, ktorá sa v pondelok nevynorila nad hladinu Malého Dunaja pri vodnom mlyne v Tomášikove.

nálepky pre lekárov,

Nálepky rozlíšia, kto je pravým lekárom

23.07.2017 15:00

Pacient v Bratislavskom kraji rýchlejšie rozozná, či prišiel do falošného zdravotníckeho zariadenia.

Kristína Chudá

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 12924x
Priemerná čítanosť článkov: 923x

Autor blogu

Kategórie