Založ si blog

Slovensko, preber sa!

Človek nemôže prehliadať pravdu. Pravda sa nedá ignorovať. Sme jediní na Zemi, ktorí majú schopnosť sebareflexie. Jediný druh, ktorého genetický kód je otrávený jedom pochybnosti. Preto nám napadajú otázky typu:  „Je to dobré rozhodnutie?“ Som si takmer istá, že Fico, Kaliňak a mnohí ďalší z našej „veľkej“ politiky takéto otázky neriešia. Buď nemajú daný genetický kód alebo charakter.

Musím reagovať. Pýtate sa, na čo alebo k akej téme? Na piatkové televízne noviny. Neviem, či sa mám nad tým výrokom smiať alebo plakať. No myslím si, že keby tvorcovia spravodajstva mali sebareflexiu a svedomie, nepúšťali by do éteru také bludy a neuveriteľné obludy. Citujem čo bolo povedané v televíznych novinách 02.06.2017: „V poslednom čase sa veľmi často proti korupcii vyjadruje premiér Fico a spolustraníka Roberta Kaliňáka označuje za najlepšieho ministra vnútra, akého Slovensko malo:“ A Fico ešte dodal: „Nedá sa s korupciou bojovať bez statočného občianskeho postoja ľudí.“

Kaliňak a najlepší minister vnútra akého Slovensko malo? To čo je za blbosť? Kauza Roberta Kaliňáka a podnikateľa Ladislava Bašternáka je jednou z najväčších káuz vládneho Smeru. Korupcia a podvody o ktorých všetci vedia ale nikto o tom nehovorí, lebo je to verejným tajomstvom.

A s korupciou najprv musí bojovať Fico. A statočnosť? Vie vôbec, čo to slovo znamená? Statočné by bolo, keby sa Fico postavil za národ a za svoju vlasť. No nie, on sa postaví radšej proti.

Bez ohľadu na to, aký veľký máme dar, stále len staviame, kupujeme, spotrebovávame. Mnohí ľudia sa zapredávajú do ilúzie materiálneho úspechu. Švindľujú, podvádzajú sa a pri tom sa driapu na vrchol, ktorý sami definujú ako úspech. Nadradení všetkým ostatným ľuďom.

Tieto slová úplné vystihujú súčasnú politickú scénu. Áno, švindľujú a podvádzajú, sľubujú a napriek tomu všetkému tvrdia, že sú úspešní. To nie je úspech ale cesta k zatrateniu. Nikto z nich tam hore si neuvedomuje, že všetko – či to dobré, či to zlé, všetko sa raz vráti. Nie zajtra, nie o pár mesiacov, ale vráti!

Slováci, nadýchnite sa z plných pľúc a otvorte oči. Terajšia vláda nám vzala všetky sny, vzala nám dôstojný život, peniaze z peňaženiek a účtov a dokonca nám chcú vziať aj to posledné – naše štátne nemocnice.

Žiadne predaje štátnych nemocníc neprichádzajú do úvahy v strane NAJ. Zmodernizujeme štátne nemocnice na úroveň tretieho tisícročia. Odstavíme Pentu a finančné skupiny zo zdravotníctva.

Strana NAJ chce dať Slovensko po 27-ich rokoch rozkrádania a korupcie do poriadku. Garantujem Vám, že o nás ešte budete počuť!

Strana NAJ požaduje zrušiť zmluvy medzi štátom a firmami oligarchov, vybuduje právny štát, zvýši minimálnu mzdu až na 1 000€, dôchodky na 550€, chce zaviesť nižšie dane a odvody a podporiť malých podnikateľov a živnostníkov, v neposlednom rade chce uplatniť zákon o pôvode majetku, vybudovať energetickú a potravinovú sebestačnosť aj napriek kritike Bruselu. Podporíme slovenskú živočíšnu a rastlinnú výrobu na vidieku = presadíme zásadne viac slovenských výrobkov v obchodoch. Zamestnanosť v poľnohospodárstve razantne stúpne vďaka štátno-súkromným farmám, ktoré založíme v okresoch s vysokou nezamestnanosťou ale aj v iných krajoch na Slovensku. A tiež chceme podporiť mladé rodiny.

 

S láskou ….

Mgr. Kristína Chudá

okresná predsedkyňa strany NAJ v SENICI

Mamon vo vláde vládne!

02.07.2017

Je tomu ozaj tak? Uzrel Mamon svetlo sveta, či len svet súčasnej slovenskej politiky? Okrem toho, že je to syn Diabla, predstavuje nadmernú túžbu po bohatstve. Táto túžba ovládla Fica, Kaliňáka viac »

Smotánka alebo smotana po záruke?

20.06.2017

Smotánka? Alebo sú vážne skazení? Televízia, internet či iné médiá. Všade na nás valia informácie, o ktoré vonkoncom nemáme záujem. Plačková má nové prsia, nový zadok, nové pery a viac »

Umelá inteligencia – budúcnosť alebo zánik ľudstva?

13.06.2017

Je to ďaleká budúcnosť alebo nebezpečne blízka prítomnosť? Je to pomoc pre ľudstvo, alebo naopak, pomalý ale istý zánik? Prežijú len „otcovia - stvoritelia“, tí „vyvolení“? Vedia viac »

búrky, búrka, blesk,

Nemecko zasiahli silné búrky, v Berlíne vyhlásili mimoriadny stav

23.07.2017 16:29

Silné búrky sprevádzané výdatnými lejakmi potrápili v noci na nedeľu obyvateľa veľkej časti Nemecka.

Emmanuel Macron

Macronovi klesá popularita

23.07.2017 16:22

Až o desať bodov sa prepadol francúzsky prezident Emmanuel Macron v prieskume obľúbenosti politikov po dvoch mesiacoch od nástupu do funkcie.

usa, voľby, kongres

Demokrati aj republikáni sú zajedno, sankcie proti Rusku treba predĺžiť

23.07.2017 15:44

Republikáni aj demokrati v oboch komorách amerického Kongresu sú toho názoru, že Rusko musí pykať za anexiu Krymu a zasahovanie do americkej predvolebnej kampane.

malý dunaj, záchranári, utopenie, topenie,

Malý Dunaj vydal Kristínu, rieky môžu neplavcov zradiť

23.07.2017 15:00

Štyri dni trvalo pátranie po 15-ročnej Kristíne, ktorá sa v pondelok nevynorila nad hladinu Malého Dunaja pri vodnom mlyne v Tomášikove.

Kristína Chudá

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 12928x
Priemerná čítanosť článkov: 923x

Autor blogu

Kategórie