Založ si blog

Umelá inteligencia – budúcnosť alebo zánik ľudstva?

Je to ďaleká budúcnosť alebo nebezpečne blízka prítomnosť? Je to pomoc pre ľudstvo, alebo naopak,  pomalý ale istý zánik? Prežijú len „otcovia – stvoritelia“, tí „vyvolení“?  Vedia pracovať, rozmýšľať, komunikovať, smiať sa a dokonca vedia nahradiť partnera a to vo všetkých smeroch. Čo nám chce svet týmto povedať? Je to zámer? Čo bude v roku 2500?

Je to choré!! Celá táto „civilizovaná“ spoločnosť  je chorá. A to sme len na začiatku. Čím ďalej, tým viac sa rozpráva o umelej inteligencii. Je to v poriadku? Nie!!

Pracujeme denno-denne. Vďaka práci môžeme dôstojne žiť (teda poniektorí). A keď nebudeme mať prácu? Keď nás nahradí umelá inteligencia? Čo potom? Áno, už sa o tom všade rozpráva a píše. Nebudú šoféri autobusov, bude tam stroj. Vo výrobnej hale? Budú roboti. V kancelárii bude umelá inteligencia. A šéfovia nemusia nikomu nič platiť. Čo to si nechajú na údržbu „mašinky“ aby šliapala tak ako má. Všade hovoria, že aspoň budeme mať, my ľudia, čas na svoje koníčky a cestovanie. Môžem sa zasmiať? Čas bude ale finančné prostriedky nie!!! Nebude práca, nebudú peniaze, nebude jedlo a napokon nebudeme ani my.

Možno mám bujnú fantáziu ale vychádzam z faktov. Nielenže by človeka chceli nahradiť v práci ale aj v osobnom živote. Pre osamelých ľudí vytvorili robota. Vyzerá ako človek, má niečo ako pokožku, vie sa rozprávať, vie sa pýtať a dokonca vie prežiť orgazmus. Už teraz tu pobehuje veľa schizofrenikov, psychicky narušených osôb a to ešte nespia s robotmi.

V roku 2000, keď sa človek cítil osamelo, kúpil si psa, či iné zvieratko. V roku 2080 si kúpi robota. To je „pokrok“, čo? Vymeniť živú bytosť za techniku.

Áno, technika ide dopredu. Je to vynikajúce a skvelé ale len do momentu, keď je prínosom pre ľudstvo. Áno, narážam na posledný „hit“ mesiaca. Dron komár. Počuli ste už o tom? Sleduje Vás, odpočúva, môže vziať Vašu DNA a dokonca Vám vie vpichnúť do tela čip. Keď sa mi tento komár zjavil v maily, neverila som vlastným očiam. Je to doslova hnus!!

Strácame slobodu, pomaly ale iste. Tí, čo ťahajú za nitky tohto sveta, nás chcú mať pekne zmapovaných. Kto sme, kým sme, chcú vedieť všetko o všetkých. A ľudia sú tak sprostí, že tieto „vecičky“ kupujú. Všelijaké drony a technické novinky. A potom sa sťažujte, že nemáte súkromie.  Sami ste si ho predali.

A čo bude o sto rokov? To záleží len na NÁS! My si tvoríme budúcnosť. Tak rozmýšľajme, pri jej tvorení.

Mgr. Kristína Chudá

 

Vitamíny alebo chémia?

20.08.2017

Ovocie a zelenina. Naozaj sú to vitamínové bomby, alebo sú to len chemicky nadopované potraviny. A čo tropické ovocie ako sú pomaranče, mandarínky a citróny? Sú považované za najzdravšie viac »

Mamon vo vláde vládne!

02.07.2017

Je tomu ozaj tak? Uzrel Mamon svetlo sveta, či len svet súčasnej slovenskej politiky? Okrem toho, že je to syn Diabla, predstavuje nadmernú túžbu po bohatstve. Táto túžba ovládla Fica, Kaliňáka viac »

Smotánka alebo smotana po záruke?

20.06.2017

Smotánka? Alebo sú vážne skazení? Televízia, internet či iné médiá. Všade na nás valia informácie, o ktoré vonkoncom nemáme záujem. Plačková má nové prsia, nový zadok, nové pery a viac »

domáce násilie,

Väzenie za pokus sexuálneho násilia voči maloletej

20.09.2017 17:15

Patrika Farkaša z Včeliniec odsúdili na dva roky nepodmienečne za sexuálne násilie voči maloletej dievčine.

06-dvojicky 2x

Porušil predpisy, ale pokutu nedostal - kvôli dvojčatám

20.09.2017 16:00

Trenčianski policajti Kristián Gramblička a Marcel Spaček neverili vlastným očiam, keď spozorovali divoko jazdiaceho vodiča.

OSN Trump, Lajčák

Lajčák s Trumpom rokoval o reforme OSN aj o KĽDR

20.09.2017 15:37

Vo vzťahu ku KĽDR Miroslav Lajčák poznamenal, že žiadna krajina nemôže ignorovať a vzdorovať medzinárodnému spoločenstvu.

SEPS, Slovenská elektrizačná prenosová sústava

Zelená energia z cudziny robí problémy slovenskej energetickej sieti

20.09.2017 15:30

Nezvládnutá podpora obnoviteľných zdrojov energie prerástla do celoeurópskeho problému, tvrdí predseda predstavenstva SEPS-u Miroslav Obert.

Kristína Chudá

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 14491x
Priemerná čítanosť článkov: 966x

Autor blogu

Kategórie