Založ si blog

Umelá inteligencia – budúcnosť alebo zánik ľudstva?

Je to ďaleká budúcnosť alebo nebezpečne blízka prítomnosť? Je to pomoc pre ľudstvo, alebo naopak,  pomalý ale istý zánik? Prežijú len „otcovia – stvoritelia“, tí „vyvolení“?  Vedia pracovať, rozmýšľať, komunikovať, smiať sa a dokonca vedia nahradiť partnera a to vo všetkých smeroch. Čo nám chce svet týmto povedať? Je to zámer? Čo bude v roku 2500?

Je to choré!! Celá táto „civilizovaná“ spoločnosť  je chorá. A to sme len na začiatku. Čím ďalej, tým viac sa rozpráva o umelej inteligencii. Je to v poriadku? Nie!!

Pracujeme denno-denne. Vďaka práci môžeme dôstojne žiť (teda poniektorí). A keď nebudeme mať prácu? Keď nás nahradí umelá inteligencia? Čo potom? Áno, už sa o tom všade rozpráva a píše. Nebudú šoféri autobusov, bude tam stroj. Vo výrobnej hale? Budú roboti. V kancelárii bude umelá inteligencia. A šéfovia nemusia nikomu nič platiť. Čo to si nechajú na údržbu „mašinky“ aby šliapala tak ako má. Všade hovoria, že aspoň budeme mať, my ľudia, čas na svoje koníčky a cestovanie. Môžem sa zasmiať? Čas bude ale finančné prostriedky nie!!! Nebude práca, nebudú peniaze, nebude jedlo a napokon nebudeme ani my.

Možno mám bujnú fantáziu ale vychádzam z faktov. Nielenže by človeka chceli nahradiť v práci ale aj v osobnom živote. Pre osamelých ľudí vytvorili robota. Vyzerá ako človek, má niečo ako pokožku, vie sa rozprávať, vie sa pýtať a dokonca vie prežiť orgazmus. Už teraz tu pobehuje veľa schizofrenikov, psychicky narušených osôb a to ešte nespia s robotmi.

V roku 2000, keď sa človek cítil osamelo, kúpil si psa, či iné zvieratko. V roku 2080 si kúpi robota. To je „pokrok“, čo? Vymeniť živú bytosť za techniku.

Áno, technika ide dopredu. Je to vynikajúce a skvelé ale len do momentu, keď je prínosom pre ľudstvo. Áno, narážam na posledný „hit“ mesiaca. Dron komár. Počuli ste už o tom? Sleduje Vás, odpočúva, môže vziať Vašu DNA a dokonca Vám vie vpichnúť do tela čip. Keď sa mi tento komár zjavil v maily, neverila som vlastným očiam. Je to doslova hnus!!

Strácame slobodu, pomaly ale iste. Tí, čo ťahajú za nitky tohto sveta, nás chcú mať pekne zmapovaných. Kto sme, kým sme, chcú vedieť všetko o všetkých. A ľudia sú tak sprostí, že tieto „vecičky“ kupujú. Všelijaké drony a technické novinky. A potom sa sťažujte, že nemáte súkromie.  Sami ste si ho predali.

A čo bude o sto rokov? To záleží len na NÁS! My si tvoríme budúcnosť. Tak rozmýšľajme, pri jej tvorení.

Mgr. Kristína Chudá

 

Mamon vo vláde vládne!

02.07.2017

Je tomu ozaj tak? Uzrel Mamon svetlo sveta, či len svet súčasnej slovenskej politiky? Okrem toho, že je to syn Diabla, predstavuje nadmernú túžbu po bohatstve. Táto túžba ovládla Fica, Kaliňáka viac »

Smotánka alebo smotana po záruke?

20.06.2017

Smotánka? Alebo sú vážne skazení? Televízia, internet či iné médiá. Všade na nás valia informácie, o ktoré vonkoncom nemáme záujem. Plačková má nové prsia, nový zadok, nové pery a viac »

Slovensko, preber sa!

07.06.2017

Človek nemôže prehliadať pravdu. Pravda sa nedá ignorovať. Sme jediní na Zemi, ktorí majú schopnosť sebareflexie. Jediný druh, ktorého genetický kód je otrávený jedom pochybnosti. Preto viac »

búrky, búrka, blesk,

Nemecko zasiahli silné búrky, v Berlíne vyhlásili mimoriadny stav

23.07.2017 16:29

Silné búrky sprevádzané výdatnými lejakmi potrápili v noci na nedeľu obyvateľa veľkej časti Nemecka.

Emmanuel Macron

Macronovi klesá popularita

23.07.2017 16:22

Až o desať bodov sa prepadol francúzsky prezident Emmanuel Macron v prieskume obľúbenosti politikov po dvoch mesiacoch od nástupu do funkcie.

usa, voľby, kongres

Demokrati aj republikáni sú zajedno, sankcie proti Rusku treba predĺžiť

23.07.2017 15:44

Republikáni aj demokrati v oboch komorách amerického Kongresu sú toho názoru, že Rusko musí pykať za anexiu Krymu a zasahovanie do americkej predvolebnej kampane.

malý dunaj, záchranári, utopenie, topenie,

Malý Dunaj vydal Kristínu, rieky môžu neplavcov zradiť

23.07.2017 15:00

Štyri dni trvalo pátranie po 15-ročnej Kristíne, ktorá sa v pondelok nevynorila nad hladinu Malého Dunaja pri vodnom mlyne v Tomášikove.

Kristína Chudá

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 12929x
Priemerná čítanosť článkov: 924x

Autor blogu

Kategórie