Založ si blog

Mamon vo vláde vládne!

Je tomu ozaj tak? Uzrel Mamon svetlo sveta, či len svet súčasnej slovenskej politiky?  Okrem toho, že je to syn Diabla, predstavuje nadmernú túžbu po bohatstve. Táto túžba ovládla Fica, Kaliňáka a vôbec všetkých vo vláde. Našepkáva! Vezmi si tie peniaze, načo budú Slovákom a Slovensku? Na tvojom účte sa budú užasne vynímať.

V rádiu som si vypočula reláciu Braňo Závodský Naživo a hosťom bol Fico. A musím priznať, že som sa už dlho tak nezasmiala. Mohol by ísť robiť Stand Up na tému Výsmech Slovákom.

Vážne si myslíte SMERáci, že Slovensko má fantastické hospodárske výsledky, ekonomika strmo rastie, nezamestnanosť rekordne klesá, deficit sa blíži k nule? A sociálne balíčky? Prudký rast minimálnej mzdy? Nad 500 eur? Keby chcel zvýšiť minimálnu mzdu, spraví to už dávno.

V histórii rekordne najvyššia zamestnanosť a rekordne najnižšia nezamestnanosť? No, bodaj by nie, keď takmer polovica národa pracuje radšej v zahraničí, ako stáť pri páse za smiešnych 435€. A darí sa ekonomike? Alebo len ekonomike v jeho vreckách.

A otázka: „Skutočne sa dá robiť funkcia predsedu vlády za necelých 4 000€ mesačne?“ Táto otázka ma veľmi pobavila. Všetci dobre vieme, ako to je. A moja otázka znie: „Dá sa vyžiť zo 435€ mesačne?“

A čo sa týka bývania v Bašternákovej vile. Ale veď pán Fico, nepoznáte reláciu Nové bývanie? Pán Voštinár Vám určite rád pomôže s novým bývaním.

A k Ficovmu Stand Up vystúpeniu by sa mohla pridať aj Cigánková (SaS) s jej dosť hlúpym výrokom: „Málo zarábajúci ľudia sú ťuťmáci. My, poslanci, si zaslúžime vyššie platy.“

„A ja vám to poviem na rovinu, ja by som chcela, aby poslanci, ministri, aby takýto ľudia mali vyšší plat,” povedala na úvod a následne vysvetlila jej „skvostnú“ myšlienku: „Viete, prečo by som to chcela? Aby sem do tohto parlamentu si sadli ľudia, ktorí niečo v živote dosiahli, niečo dokázali, ktorí dnes zarábajú možno 10 tisíc euro, možno viacej a zarábajú tie peniaze preto, lebo boli vo svojom živote veľmi šikovní.” Ako ďalej dodala: „Takýmto spôsobom, pre týchto ľudí, ktorí dnes zarábajú tisíce, pre tých je ten plat, ktorý sa poslancovi ponúka, pre takéhoto človeka je to smiešny plat.”

Potom vyšlo z jej úst vyjadrenie, ktoré krásne potvrdilo jej skazený charakter: „Samozrejme pre nejakého ťuťmáka, ktorý v živote nič nevytvoril, ktorý sa narodil so zlatou vidličkou v zadku možno, tak pre toho, pre toho je to možno atraktívne, ale ja by som chcela, aby sem chodili šikovní manažéri, ktorí budú rozhodovať o tom ako sa v tejto krajine bude dariť”. (http://www.hlavnespravy.sk/janka-ciganikova-sas-malo-zarabajuci-ludia-su-tutmaci-my-poslanci-si-zasluzime-vyssie-platy/863843)

A čo dokázala takého prevratného poslankyňa Cigánková? A prečo urážať Slovákov? A zlatá vidlička v zadku? Ahá, tak asi preto sedí v parlamente ako na ihlách. Už mi to je jasné.

A tie ich nezmyselné novely zákonov. Zvýšenie dane z nehnuteľností a plus platiť za každé podlažie? To kde sme? Nechcete náhodou zaviesť aj daň zo vzduchu? Alebo vek odchodu do dôchodku sa pre Slovákov opäť zvýšil. Čo s tým vláda sleduje? Aby sme sa už dôchodkov vôbec nedožili, v práci vypustili dušu a koniec?

NAJ je stranou pre ľudí. Chceme zvýšiť minimálnu mzdu na 1 000€ a dôchodky na 550€ podľa zásluhovosti. V žiadnom prípade NEBUDEME ZVYŠOVAŤ vek odchodu do dôchodku.  Chceme obnoviť zaniknutú strednú triedu a naštartovať našu zdevastovanú ekonomiku.

A mamon? Ten ovláda len slabých jedincov, ktorí sa dajú ovládnuť. U nás (v NAJ) NEMÁ MIESTO!!! Viete prečo? Sme ľudia v tom pravom zmysle slova. Sme silní a odhodlaní zmeniť Slovensko. A hlavne, v jednote je sila!!!

 

Mgr. Kristína Chudá

okresná predsedkyňa strany NAJ v SENICI

 

 

 

Použitá literatúra:

http://www.hlavnespravy.sk/janka-ciganikova-sas-malo-zarabajuci-ludia-su-tutmaci-my-poslanci-si-zasluzime-vyssie-platy/863843

Smotánka alebo smotana po záruke?

20.06.2017

Smotánka? Alebo sú vážne skazení? Televízia, internet či iné médiá. Všade na nás valia informácie, o ktoré vonkoncom nemáme záujem. Plačková má nové prsia, nový zadok, nové pery a viac »

Umelá inteligencia – budúcnosť alebo zánik ľudstva?

13.06.2017

Je to ďaleká budúcnosť alebo nebezpečne blízka prítomnosť? Je to pomoc pre ľudstvo, alebo naopak, pomalý ale istý zánik? Prežijú len „otcovia - stvoritelia“, tí „vyvolení“? Vedia viac »

Slovensko, preber sa!

07.06.2017

Človek nemôže prehliadať pravdu. Pravda sa nedá ignorovať. Sme jediní na Zemi, ktorí majú schopnosť sebareflexie. Jediný druh, ktorého genetický kód je otrávený jedom pochybnosti. Preto viac »

búrky, búrka, blesk,

Nemecko zasiahli silné búrky, v Berlíne vyhlásili mimoriadny stav

23.07.2017 16:29

Silné búrky sprevádzané výdatnými lejakmi potrápili v noci na nedeľu obyvateľa veľkej časti Nemecka.

Emmanuel Macron

Macronovi klesá popularita

23.07.2017 16:22

Až o desať bodov sa prepadol francúzsky prezident Emmanuel Macron v prieskume obľúbenosti politikov po dvoch mesiacoch od nástupu do funkcie.

usa, voľby, kongres

Demokrati aj republikáni sú zajedno, sankcie proti Rusku treba predĺžiť

23.07.2017 15:44

Republikáni aj demokrati v oboch komorách amerického Kongresu sú toho názoru, že Rusko musí pykať za anexiu Krymu a zasahovanie do americkej predvolebnej kampane.

malý dunaj, záchranári, utopenie, topenie,

Malý Dunaj vydal Kristínu, rieky môžu neplavcov zradiť

23.07.2017 15:00

Štyri dni trvalo pátranie po 15-ročnej Kristíne, ktorá sa v pondelok nevynorila nad hladinu Malého Dunaja pri vodnom mlyne v Tomášikove.

Kristína Chudá

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 12930x
Priemerná čítanosť článkov: 924x

Autor blogu

Kategórie