Založ si blog

Boh, Diabol, politika a . . . . . . sex?

Boh, Diabol a celé ľudstvo medzi nimi. Existujú a obaja sú úplne reálni. Zatiaľ čo Boh svoju existenciu neskrýva, Diabol však chce, aby sme si mysleli, že neexistuje. Lož je jeho silnou stránkou, preto aj Ježiš ho nazval „otec lží“.

Kto je diabol? Padlý anjel. Diabol nie je bohom zla. Bol pôvodne Bohom stvorený anjel – archanjel, nazvaný Lucifer – nosič svetla (z latiny lux = svetlo; ferre = niesť) Pýcha predchádza pád a on vo svojej pýche, vyrovnať sa Bohu a byť ako Boh, vyvolal vzburu v nebi. Odohralo sa to ešte pred stvorením sveta. Tretinu anjelov zviedol a na nebi nastal boj. Archanjel Michal bojoval so svojimi anjelmi proti Luciferovi a jeho anjelom a nakoniec ho porazil. Peklo bolo Bohom stvorené pre diabla a jeho anjelov. Nie pre človeka. Človek však vo svojej neposlušnosti voči Bohu prijal od diabla jeho ponuku LOŽ. Človek, ktorý bol Bohom ustanovený, aby vládol  nad celou zemou, odovzdal túto vládu diablovi a sám sa zotročil. Svojim hriechom stratil kontakt s Bohom a bol odsúdený na rovnaké miesto ako diabol. Je Boh zlý? Vôbec nie. Človek sa rozhoduje. Na koho stranu sa postavíš a komu slúžiš, ten je tvojim pánom.

Diabol nenávidí Boha a nenávidí jeho stvoriteľské dielo, preto prišiel zničiť človeka. Závidel, že je svet krásny.

Prvou zástavkou Diabla bola politika. No Boh má veľký zmysel pre humor. Aby politika nebola taká „sucharina“ tak Boh ju okorenil veľkou dávkou humoru. No a „Lucik“?  Ten neostal pozadu a pridal k nej sex.

Politik, ktorý nemá zmysel pre humor, nemôže rozhodovať o vážnych veciach, radil Winston Churchill. Na Slovensku sa však humor vytráca nielen z politiky, ale z verejného života. Vydarených bonmotov je ako šafranu. Prevláda zábava štvrtej cenovej kategórie. Kvalitný humor vyžaduje istú dávku uvoľnenosti, nadhľadu a  slovenská politika tieto dva pojmy nepozná. Chýba jej odstup od problémov aj od seba samej.

Humor v politike? Predstavte si takého pravého rozzúreného sedliaka, máte? Chce poriadne napáliť suseda a tvári sa, že žartuje, no on ho však jednoducho uráža. Žartovanie môže aj zabíjať a cigarety spôsobujú rakovinu. Humor v politike je viac než trikrát agresívnejší ako v športe a desaťkrát agresívnejší ako vo vede.

A teraz vysvetlenie. Vo vede a v športe existuje systém kvalitatívnych kritérií úspešnosti, no v politike ho nenájdeme. Každý aktér si myslí, že je majster sveta. Navyše jeden druhého zosmiešňuje a ponižuje v snahe presvedčiť o tom aj svoje okolie, predovšetkým voličov.

Perlenie v politike:

  • Mal by byť ticho a užívať si slobodu (R.F o I.M. 2008)
  • Malý krpatý M.D. ma urazil, keď povedal na kameru, že som výpalník. (J.S., 2007)
  • Boli M.D., R.F. a V.M. na záchode. Obaja hovoria: pán M., prečo sa otáčate, snáď sa nehanbíte? Veď aj my sme chlapi. M. hovorí: Ja viem, že ste chlapi, ani sa nehanbím. Ale o vás je známe, že keď vidíte na Slovensku niečo väčšie, F. to chce znárodniť a D. predať na západ. (V.M., 2006)

A NAJLEPŠIA PERLIČKA NAKONIEC:

  • „Napokon ideme pomôcť ľuďom a to malo byť pre teba to hlavné. Ak by si mala charakter, ani neriešiš obsah a z lojality podpíšeš zmluvu.“ (Tento výrok ešte nie je slávny, ale som si istá, že časom bude) Líder novovzniknutej strany.

Sex a politika majú veľmi veľa spoločné. Volebná kampaň v politike nie je o rozumovej úvahe. Opak je pravdou. Cieľom volebnej kampane je rozum úplne odstaviť. Prinútiť voličov, aby jednali emocionálne. Ak má volič čas a priestor, aby sa zamyslel prečo a koho voliť, volebná kampaň nestála za nič. Ľudia sú politikou dosť znechutení, tak aspoň ten sex je nejaké to oživenie. Povedal istý pán Babiš – muž činu (politické hnutie ANO). Billboardy, na ktorých bol v spoločnosti neobyčajne pôvabných žien, mu dali mužnosť, múdrosť a krásu. Nie je podstatné, aké majú kandidátky názory a ani to, čo už pre spoločnosť spravili. To, čím priťahujú je ich nadpozemská krása a jasné, prosté sľuby.

No istému pánovi v novo vzniknutej strane by ani tie pôvabné ženy nepomohli. Len by sa tá priepasť krásy ešte prehĺbila.

Zatiaľ čo Boh jedná férovo a na rovinu, neschováva sa za žiadne „drobnosti“, Diabol sa skrýva v maličkostiach.” Ako sú dajme tomu „neškodné zmluvy“.

Niekedy ho stretneme na začiatku cesty, a skúša rôzne nenápadné testy. Chce nás odradiť od toho kto sme a čomu veríme. Nevzdajme to! Niekedy je na polceste, keď si nie sme istý sami sebou. Neverme mu! Niekedy stojí pred konečným cieľom. No správajme sa akoby tam nikdy nebol. Nech sa smeje koľko chce, nech mení tváre koľko chce. Je to náš život a môže si šepkať a hlodať myšlienky koľko len chce.

Diabol sa nevedel a nevie zmieriť s tým, že k Bohu vzhliada stále viac a viac ľudí a tak zvolal celosvetové zhromaždenie démonov. Vyriekol: ,,Prirodzenosťou ducha je zdokonaľovať sa a napredovať ku Svetlu. Nemožno ľuďom zabrániť, aby žili podľa Božích zákonov. Ľudia sa dajú veľmi ľahko ovplyvniť. Stačí, ak im dám víziu toho, po čom túžia a zabudnú na to, prečo sem prišli. Otravujte ich myseľ. Nebudú mať čas myslieť na svojho Stvoriteľa a prestanú s ním udržiavať spojenie.“

„A ako to máme urobiť?“, zvolali jeho démoni.

„Pozorujte každý ich krok, každú jednu myšlienku. Vytvorte im kulty, aby prestali dodržiavať Božie prikázania. Dajte im Santa Clausa, aby ste ich odviedli od Ježiša a od skutočného zmyslu Vianoc. Dajte im veľkonočného zajačika, aby ani nehľadali význam veľkej noci. Lákajte ich, aby chodili do svätýň a kostolov, lebo do cirkví sa dostali niektorí z nás a už tam úradujú. Nech oberajú svojich blížnych o čokoľvek, zdravie, lásku či majetok. Hlavne sa snažte o to, aby nepočuli svojho Boha. On sa im ozýva cez cit a svedomie. Silný jedinec sa nám nedá zlákať, no tých duševne slabých jedincov je vo svete veľa. A viete, čím sa dajú zlákať? Mojim synom. Mamonom! Preto je politika plná slabochov bažiacich po majetku. Pôsobte cez nich, nech si z ľudu spravia otrokov. Budú sa hnať za peniazmi a stratia pojem o čase, ktorý im bol daný pre nápravu a zdokonalenie ducha na zemi. Takto nebudú mať ani poňatia o tom, že ich slobodná vôľa môže byť taká pevná, aby prekonala vaše úsilia.“

Uspel diabol v tomto pláne? Čo myslíte?

Verím v Boha a verím v Diabla, lebo oni veria vo mňa. Hmm, neverím,  ja viem! Pozrite sa vôkol seba. Hovorí sa, že peniaze kazia charakter a tiež sa vraví, že peniaze sú nástroj Diabla. Omyl! Peniaze nekazia charakter. Len dávajú možnosť, aby sa prejavil v celej svojej „kráse“. A tiež viem, že v kostole Boha hľadať nemusíme tak ako Diabla nemusíme hľadať na tmavých miestach či v nočných temných uličkách. Každý z nás má v sebe oboch. Každý má svojich anjelov a démonov, len záleží, čomu sa otvorí. Máme možnosť výberu. A to každý deň.

A teraz sa pozrime vôkol seba ešte raz. Ako vidíme Diabla, tak vidíme aj nekonečne veľa lásky. Láska je Boh. Stačí sa pozrieť na miesta, kde sa ľudia vítajú alebo lúčia. Či sú to autobusové stanice alebo letiskové haly. Všade a vždy vidieť posolstvá lásky, množstvo bozkov a objatí. Až sa mi z toho veľakrát lesknú očí a zviera hrdlo. Koľko lásky sa zhromaždilo na jednom mieste a v jeden daný okamih.

Želám Vám nekonečne veľa lásky a zdravia.

Vaša Christi 🙂

Idete do politiky? No pozor, šmýka sa. Ľad? Nie, špina charakteru.

15.11.2017

Ozaj je politika zlá a špinavá? Robí zo slušných ľudí tých bezcharakterných? Je to nákaza? Uzrel Mamon svetlo sveta, či len svet politiky? Okrem toho, že je to syn Diabla, predstavuje nadmernú viac »

Boh, Diabol a móda.

09.03.2017

Diabol nosí Pradu? Nie, Bohu a Diablovi je móda šum a fuk. Len ľudia to akosi nechápu. Každú božiu nedeľu vidím húfy ľudí ako sa trepú do kostola. Myslíte, že kvôli Bohu? Možno mizivá viac »

Osud, muži a tak ďalej . . .

15.02.2017

Osud, bláznivá viera, že nie sme zodpovední za smer, ktorým sa uberá náš život. Že je všetko predurčené. Písané vo hviezdach. Možno to vysvetľuje, prečo, ak bývame v meste hviezdy vôbec viac »

Štokholm, Švédsko, kamión

Akilov chcel útokom v Štokholme zastaviť boje vedené voči tzv. Islamskému štátu

20.02.2018 12:00

Akilov, ktorý hovoril po rusky, dodal, že chce aj to, aby Švédsko "prestalo posielať na boj s kalifátom obrovské sumy peňazí."

Lucia Žitňanská

Prelomový zákon o drogách zrejme narazí

20.02.2018 12:00

Vo vládnej koalícii sa črtá nový spor. Dôvodom je uvoľnenie pravidiel pre občasných užívateľov drog, ktoré navrhuje ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská.

kizľar, dagestan, útok, bohoslužba

V dagenstanskom Kizľare pochovali päť obetí nedeľného útoku

20.02.2018 11:58

Predpokladaný páchateľ útoku, 22-ročný Chalil Chalilov, bol prívržencom džihádistickej organizácie Islamský štát.

manderlák

Polohu zastávky pred Manderlákom stále neurčili, už rok mala byť realitou

20.02.2018 11:42

Kým postavia novú zastávku „Pod Manderlákom“, vybudovali dočasnú zastávku električky na Námestí SNP pred Starou tržnicou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 8
Celková čítanosť: 10664x
Priemerná čítanosť článkov: 1333x

Autor blogu

Kategórie