Založ si blog

Idete do politiky? No pozor, šmýka sa. Ľad? Nie, špina charakteru.

Ozaj je politika zlá a špinavá? Robí zo slušných ľudí tých bezcharakterných? Je to nákaza?

Uzrel Mamon svetlo sveta, či len svet politiky?  Okrem toho, že je to syn Diabla, predstavuje nadmernú túžbu po bohatstve a moci. Našepkáva!

„Vezmi si tie peniaze, na tvojom účte sa budú užasne vynímať.“

Rozumní a slušní ľudia sa politike vyhýbajú či stránia. Nechávajú ju tým „nerozumným a neslušným“. Byť politikom, či sa len o politiku otrieť znamená niečo nebezpečné. Stráca tým človek svoj kredit? Je rozumné politiku ignorovať? Nechodiť k voľbám? Veď jeden hlas predsa nemôže nič zmeniť. A ak by vedeli voľby niečo zmeniť, určite by ich zakázali. Kto? No, predsa „oni“.

Politika je tak starý fenomén ako ľudstvo samo. Bola prostriedkom silných osobností k ovládnutiu národov. Počas histórie sa na jej cieľoch veľa nezmenilo. Vždy tu ide len o moc. Zmenila sa len taktika.

Korupcia, vulgárne urážky oponentov, zastrašovanie. Vyzerá to tak, že čoho sa politika dotkne, to sa premení v špinu a bezcharakternosť…

Čo myslíte? Vážne je chyba v politike? Keby bola, riešenie by bolo jednoduché. Zrušila by sa politika a bolo by dobre, no nie? Hľadajte inde.

Kazia peniaze charakter? Nie, len Vám pomôžu sa prejaviť. Prejaviť sa či v tom dobrom, či zlom svetle. Peniaze sú fajn, pokiaľ Vy ste ten pán a oni ten sluha. Ak peniaze získajú status pána a Vy status sluhu, tak verte v dve veci. Po prvé, nie je to chyba peňazí a po druhé, ste v poriadnom „srabe“.

A tak isto je to s mocou či politikou. Politika nie je špinavá a nie je to ani žumpa. Tú špinu a žumpu tvoria ľudia. Jedno slovo zložené z troch písmen vládne v celej politike. Skúste uhádnuť…. Už? Moc!! Tak krátke slovo s tak veľkou silou. Ten opojný pocit moci nad inými. Vládnuť a rozkatovať. Vnútiť svoje názory a myšlienky všetkým vôkol a Vy poslúchajte, lebo „ja“ som teraz ten „pán“.

„A ty mor ho! — hoj mor ho! detvo môjho rodu, kto kradmou rukou siahne na tvoju slobodu; a čo i tam dušu dáš v tom boji divokom: Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom.“ (S. Chalúpka) Povinná literatúra, no nie? No zdá sa mi, ako keby všetci politici chudáka Chalúpku vytesnili zo svojich hláv.

Stále čakáme, kedy parlament, vláda či politika ako taká uzrie svetlo. Hovoríme, že slušnosť ešte nevymrela. Tak …? Zasadnú už konečne tí praví poctiví politici, ktorí budú pracovať pre blaho zeme a nie sami pre seba?

A ak už sa rozhodne ísť čestný a slušný človek do politiky, musí rátať s tromi pravidlami. Po prvé: Ak chceš s vlkmi žiť, musíš s nimi viť. A to doslova. Po druhé: Vyškrtni prvé pravidlo, je nesplniteľné pre čestného človeka! A po tretie? Nepodpisuj žiadne zmluvy so žiadnym „politikom“ a bude sa ti veľmi dobre spávať.

Pokiaľ v spoločnosti bude aj naďalej prevládať pocit, že politika je nenapraviteľná, špinavá žumpa a pokiaľ sa slušní ľudia nebudú priamo angažovať v politike, potom niet divu, že v nej „tá špina“ aj ostane. A máte strach z toho, že Vás politika „pokazí a zašpiní“? Tak potom už skazení ste, len o tom poriadne netušíte.

A ako povedal pán Lincoln: „Ak chcete skutočne otestovať ľudský charakter, dajte mu moc.“

 

Vaša Christi

Hry o tróny v 21. storočí

23.03.2018

„Ak chceš poznať charakter človeka, daj mu moc.“ Áno, bol to Abraham Lincoln. Zdá sa, že veľmi dobre vedel, o čom hovorí. Slovo z troch písmen a predsa v sebe skrýva silu. Poznáš pravidlá viac »

Boh, Diabol, politika a . . . . . . sex?

16.10.2017

Boh, Diabol a celé ľudstvo medzi nimi. Existujú a obaja sú úplne reálni. Zatiaľ čo Boh svoju existenciu neskrýva, Diabol však chce, aby sme si mysleli, že neexistuje. Lož je jeho silnou stránkou, viac »

Boh, Diabol a móda.

09.03.2017

Diabol nosí Pradu? Nie, Bohu a Diablovi je móda šum a fuk. Len ľudia to akosi nechápu. Každú božiu nedeľu vidím húfy ľudí ako sa trepú do kostola. Myslíte, že kvôli Bohu? Možno mizivá viac »

peniaze

Daňová kobra odhalila vlani podvody za takmer 100 miliónov eur

20.08.2018 14:07

Daňová kobra odhalila v roku 2017 podvody v celkovej sume 97 178 496,63 eura.

dôchodca, dôchodok, penzia

Európa starne rýchlo. Slovensko rýchlejšie

20.08.2018 14:00

Prognózy sú neúprosné. V Európe tiká časovaná bomba starnutia obyvateľstva. V najbližšom štvrťstoročí vo všetkých štátoch Európskej únie prudko pribudne ľudí vo veku 65 a viac rokov.

janov, most

Zo zrúteného mosta sa ozýva vŕzganie, zakázali vstup do oblasti

20.08.2018 13:58

Úrady vylúčili možnosť, že by vŕzganie mohol spôsobovať vietor, a jeho príčinu preverujú. Zvuky podľa hasičov vychádzajú z východnej časti zrúteného mosta.

Putin, Rusko

Rusi sa pripravujú na rozsiahle cvičenie, pridá sa aj Čína a Mongolsko

20.08.2018 13:40

Ruská armáda na východe krajiny sa pripravuje na masívne vojenské manévre, ktoré budú zahŕňať aj ozbrojené sily Číny a Mongolska.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 12877x
Priemerná čítanosť článkov: 1431x

Autor blogu

Kategórie